Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku.

Cytat dnia: "Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim. "

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

• Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Z wizytą w Krakowie

We wtorek, 14 kwietnia grupa polsko-holenderska udała się na wycieczkę do Krakowa, pięknego polskiego miasta z bogatą historią w tle.

Z anglojęzyczną przewodniczką przeszliśmy obok Barbakanu, przez Bramę Floriańską na Rynek Główny. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przed pomnikiem Adama Mickiewicza, zwiedziliśmy Kościół Mariacki ze sławnym ołtarzem Wita Stwosza, wysłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej, przeszliśmy przez Sukiennice, do Collegium Maius, po czym udaliśmy się na Wawel do Zamku Królewskiego.

Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w multimedialnym Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Podziemiach Rynku.

Mimo męczącego dnia wieczór cała grupa spędziła na kęckim orliku, grając w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Półmetek już za nami. Jutro wyruszamy do Żywca.

Joanna Gabryś / Agnieszka Maciąga