Dzisiaj jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019 roku.

Cytat dnia: "Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim. "

Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Spółdzielnia Uczniowska "Plusik" liczy 15 członków. Głównym celem działalności jest prowadzenie sklepiku szkolnego.

• Całoroczne podsumowanie pracy Spółdzielni Uczniowskiej "Plusik"

Śródroczne podsumowanie zajęć SKS

Na zajęciach SKS przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej, które realizowane są dzięki współpracy z SOS w Kętach, głównie nacisk kładziony jest na wszechstronny rozwój organizmu oraz przekazanie uczeniom podstawowych wiadomości i umiejętności umożliwiających samokontrolę oraz samodzielne podejmowanie działań w celu funkcjonowania organizmu.

Systematycznie realizowane są również cele szczegółowe, rozwijające umiejętności gry w piłkę siatkową. Oprócz tego rozwijane są umiejętności techniczno-taktyczne i kształtowane cechy motoryczne.

Zajęcia odbywają się systematycznie dwa razy w tygodniu w wymiarze czterech godzin lekcyjnych dla klas V i VI,  program przeznaczony na tego rodzaju zajęcia jest w pełni zrealizowany, a nawet w nadmiarze. Dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej biorą udział w rozgrywkach piłki siatkowej Akademii Siatkówki w ramach SOS ZSG nr 2 Kęty, turniejach o Grand Prix Kóz, turniejach o Puchar Prezesa MKS Andrychów. Dzięki współpracy z SOS udało się pozyskać dla szkoły sprzęt sportowy w postaci 12 piłek oraz 12 koszulek sportowych.

Zofia Dudek