Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Niech przyjaciele moi w nocy się zgromadzą I biedne serce moje spalą w aloesie. "

XVII Turniej Piłki Siatkowej „Kopernik”

15 maja na hali OSiR w Kętach rozegrano XVII Turniej Piłki Siatkowej „Kopernik” zorganizowany przez PZ nr 10 w Kętach dla dziewcząt z klas VIII SP i IIIG.

Majowe wydanie Szkolnego Mixa

Maj jest szczególnym miesiącem w naszej szkole. Co roku uroczyście obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. Jest nim gen. Wł. Sikorski.

Wizyta w Szkółce Roślin Ozdobnych

Grupa 13 uczniów z klas ósmych w dniu 6 maja zwiedziła Szkółkę Roślin Ozdobnych PUDEŁKO, położoną w Kętach przy ulicy Św. Jana Kantego.

Rozstrzygnięcie konkursu „Młody Poliglota”

Już po raz siódmy uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie organizowanym przez Powiatowy Zespół Nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu „MŁODY POLIGLOTA”.

Rozpoczynamy akcję „GORĄCZKA ZŁOTA”

W dniach 13 – 24 maja organizujemy w naszej szkole dobroczynną akcję pod hasłem „Gorączka Złota”.

„Generał Władysław Sikorski w oczach dzieci i młodzieży”

Konkurs plastyczny „Generał Władysław Sikorski w oczach dzieci i młodzieży” rozstrzygnięty!

  • XVII Turniej Piłki Siatkowej „Kopernik”

  • Majowe wydanie Szkolnego Mixa

  • Wizyta w Szkółce Roślin Ozdobnych

  • Rozstrzygnięcie konkursu „Młody Poliglota”

  • Rozpoczynamy akcję „GORĄCZKA ZŁOTA”

  • „Generał Władysław Sikorski w oczach dzieci i młodzieży”

II a SP 2018/2019

 

Klasa II a Szkoły Podstawowej - wych. Małgorzata PustelnikLiczba uczniów: 19


Dziewczęta:

1.  Kornelia Adamczyk

2.  Nadia Bogunia

3.  Oliwia Buczulińska

4.  Martyna Gołuch

5.  Maria Januszyk

6.  Emilia Matejko

7.  Magdalena Nycz

8.  Nadia Nycz

9.  Klaudia Pawłowska

10. Maja Stawawczyk

11. Marcelina Trojak

12. Emilia Wadoń

 

 

Chłopcy:

1.  Michał Glondys

2.  Radosław Kościukiewicz

3.  Michał Królicki

4.  Adam Nycz

5.  Mikołaj Piskorek

6.  Dawid Stefan

7.  Nikodem Żurek

 


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Martyna Gołuch

Zastępca przewodniczącego -  Michał Glondys

Skarbnik - Kornelia AdamczykTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Barbara Januszyk

Zastępca przewodniczącej - p. Katarzyna Książek-Żurek

Skarbnik - p. Anna NyczKlasa opiekuje się salą nr 34.

 

Spotkanie ze strażakami

W marcu uczniowie kl. II a uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z trojgiem strażaków z OSP w Nowej Wsi: panią Klaudią Fidyt oraz panami Łukaszem i Mateuszem Mrzygłódami.


Zajęcia obejmowały ważne zagadnienia dotyczące niesienia pomocy przez służby OSP. Prowadzący w ciekawy i przystępny sposób zapoznali dzieci z podstawowym wyposażeniem strażaka: torbą ratunkową, butlą z tlenem, kołnierzem ortopedycznym i hełmem. Dziewczynki i chłopcy mieli możliwość nałożenia ich, z czego chętnie skorzystali. Bardzo ważnym punktem spotkania był pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów wraz z ćwiczeniami praktycznymi. Uczniowie zostali zaznajomieni z zasadami wzywania pierwszej pomocy i utrwalili numery telefonów alarmowych. Następnie goście zaprezentowali umundurowanie galowe, bojowe i koszarowe.

Na edukacji informatycznej dzieci przedstawiły pracę strażaków w programie Paint. Najciekawsze obrazki zostały wykonane przez Emilię Matejko oraz Nikodema Żurka. Zajęcia zostały bardzo przystępnie i interesująco przeprowadzone, uczniowie kl. II a aktywnie brali w nich udział.

Dziękujemy strażakom za przedstawienie ważnych zagadnień dotyczących ich pracy oraz pokaz pierwszej pomocy.

 

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 „I ja mam talent”

Czworo uczniów z kl. II a wzięło udział w VIII edycji Szkolnego Konkursu Artystycznego „I ja mam talent”. Wokalnie zaprezentowali się Kornelia Adamczyk, Maria Januszyk, Emilia Wadoń oraz Adam Nycz. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy!


 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 


Wiosna w kl. II a

21 marca zagościła u nas wiosna. Przywitaliśmy ją okolicznościową gazetką, pracami plastycznymi  oraz udziałem w konkursach SU. na najładniejszy kosz wielkanocny i wiosenne zdjęcia, które wykonali Michał Glondys, Adam Nycz oraz Nikodem Żurek.

 

 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

Wyjazd do teatru

W marcu uczniowie kl. I – III wyjechali do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej na przedstawienie „Po nitce do kłębka”. Było to zabawne, kolorowe i radosne przedstawienie dla najmłodszych, opowiadające historię Kapciuszka, który wyruszył w świat na poszukiwanie braciszka do pary. Na swojej drodze spotkał rozmaite zwierzęta, z którymi przeżył ciekawe przygody. Bajka w przystępny sposób przybliżyła dzieciom temat tożsamości i pochodzenia, opowiadała o wartości niesienia bezinteresownej pomocy i sile tkwiącej w przyjaźni.


Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, pomimo prostych rozwiązań scenograficznych.

Dziękujemy paniom J. Putek oraz D. Żmudce za zorganizowanie wyjazdu.


 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Faktem jest, że kobiety trzeba kochać i szanować na co dzień.

Dla chłopców w naszej klasie jest to oczywiste. W tym uroczystym dniu złożyli oni serdeczne życzenia wychowawczyni i wszystkim koleżankom. Były więc słowa pełne ciepła i radości, a także drobne upominki dla wszystkich.


Dziękujemy Mamom z Trójki Klasowej za prezenty.


 

Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 
Klasowe Walentynki

Po raz drugi uczniowie naszej klasy własnoręcznie wykonali walentynkowe kartki. Wybór osób, dla których były one adresowane był przypadkowy, bowiem poprzedziło go losowanie.

Wszyscy obecni w tym dniu w szkole cieszyli się z niespodzianki.


Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 

 


Pasja Nikodema

Nikodem od 6-tego roku życia trenuje karate w klubie OYAMA KARATE BRZESZCE. Jego trenerem jest Sensei Marek Warzeński. Uczęszcza on na zajęcia w naszej szkole wraz z innymi uczniami, m.in. z Julią i Erykiem z kl. II b. Chłopiec posiada niebieski pas w stopniu „7”. Reprezentuje klub na wielu turniejach.


Osiągnął już pierwsze sukcesy zdobywając:

- I miejsce w Otwartych Mistrzostwach OYAMA KARATE w Racławicach w konkurencji KATA,
- I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w kategorii dziecko młodsze, chłopcy, kolorowe pasy,
- III miejsce w turnieju w Rajsku w kategorii „6”KATA, rok 2017 r,
- I miejsce w mikołajkowym turnieju w Rajsku w kategorii „8” KATA, rok 2018.


Pokazy jego możliwości można co roku oglądać na wielu festynach szkolnych i gminnych, również w czerwcowym festynie w Nowej Wsi.


Gratulujemy Nikodemowi i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!


Małgorzata Pustelnik

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka

W drugim dniu zimowych ferii uczniowie klas I – III wystąpili dla swoich wyjątkowych gości: babć oraz dziadków. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. „Podróż po Polsce”, w którym przedstawili cechy charakterystyczne dla poszczególnych krain w postaci wierszy, tańców, piosenek. Na koniec uczniowie kl. II a zaprosili przybyłych na uroczystość seniorów do wspólnego śpiewania popularnych piosenek biesiadnych. Przy dźwiękach muzyki goście otrzymali słodkie przekąski i życzenia. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Dziękuję Państwu Kindze i Janowi Trojakom a także Marcelince za pomoc w pracach porządkowych po uroczystości.

 

Wychowawczyni – Małgorzata Pustelnik

 

 

 


Klasowa wigilijka

Już po raz drugi, w czasie nauki szkolnej były życzenia, poczęstunek i kolędy. Następnie braliśmy udział w cudownym przedstawieniu z okazji zbliżających się świąt, zakończonym życzeniami od Dyrekcji.

Składamy serdeczne podziękowania p. Kindze Trojak za pomoc w zorganizowaniu naszej klasowej uroczystości oraz wszystkim rodzicom.

 


Wychowawczyni - Małgorzata Pustelnik

 

 

 

 


Wyjazd do kina uczniów klas młodszych

W ramach cyklu KinoSzkoła uczniowie klas drugich oraz trzeciej,  po raz kolejny brali udział w prelekcji i seansie filmowym. Rozmowa z dziećmi dotyczyła zwyczajów bożonarodzeniowych w różnych krajach. Dzieci aktywnie brały udział w dyskusji, bowiem ten temat jest im szczególnie bliski. Obejrzany film pt. "Mikołaj w każdym z nas" to kino łagodne, pogodne, przypominające klasyczne świąteczne czytanki, ale niepozbawione uroku. Ideologicznie daleko mu do Świąt spod znaku rywalizacji na prezenty droższe/większe/nowsze. Podkreśla raczej wartość bycia razem, znaczenie rodzinnego ciepła, wzajemnego wsparcia i bliskości. W przyjemny sposób celebruje jednocześnie akceptację dla inności, jak i przywiązanie do tradycji. Film ten to familijna opowieść, która rozgrywa się w okolicach Bożego Narodzenia, gdy wszystkim przytrafiają się niezwykłe, magiczne rzeczy. Głównym bohaterem jest ojciec, który pragnie przekonać swoje dzieci do tego, że Święty Mikołaj rzeczywiście istnieje. By uczynić nadchodzące święta niezapomnianymi, mężczyzna zamienia się rolami z siwobrodym Gwiazdorem.


Dzisiejszy wyjazd był wprowadzeniem w magię Świąt Bożego Narodzenia i przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.


 

Małgorzata Pustelnik

 

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5