Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nie jestem wariatem. "

BIEŻĄCA INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

SZANOWNI RODZICE / DRODZY UCZNIOWIE,

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Dyrektor SP w Nowej Wsi składa życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Z przedświąteczną wizytą...

W środę, 17 kwietnia, przedstawiciele uczniów naszej szkoły - Wiktoria Kruczała oraz Piotr Wójcik, pod opieką dyrektora, osobiście złożyli życzenia świąteczne kierownictwu i pracownikom Urzędu Gminy oraz Zakładu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach.

Po raz pierwszy odbył się Egzamin Ósmoklasisty

W dniach 15 - 17 kwietnia br. w całej Polsce, więc także w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się po raz pierwszy Egzamin Ósmoklasisty.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

  • BIEŻĄCA INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

  • ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  • Z przedświąteczną wizytą...

  • Po raz pierwszy odbył się Egzamin Ósmoklasisty

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

III a GIM 2018/2019

 

Klasa III a Gimnazjum - wych. Anna Grzywa

 

 

 

Liczba uczniów - 20


Dziewczęta:

1.  Daria Bies

2.  Paulina Czerwińska

3.  Natalia Człowiek

4.  Patrycja Klęczar

5.  Oliwia Kózka

6.  Wiktoria Matejko

7.  Ilona Prus

8.  Emilia Zątek


 

Chłopcy:

1.  Krzysztof Bednarczyk

2.  Dawid Bisaga

3.  Igor Danelczyk

4.  Bartosz Kasperek

5.  Mateusz Kolasa

6.  Karol Legut

7.  Patryk Lipski

8.  Konrad Pilarz

9.  Łukasz Pułka

10. Konrad Sporysz

11.  Paweł Stefan

12. Jakub Wysogląd

 Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Emilia Zątek

Zastępca przewodniczącej - Daria Bies

Skarbnik - Natalia Człowiek

 


Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Grażyna Człowiek

Zastępca przewodniczącej - p. Beata Kasperek

Skarbnik - p. Małgorzata Klęczar

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 62. 

 
Pan Tadeusz

Soplicowo w XXI wieku

„O tymże dumać na  paryskim bruku,

Przynosząc z miasta uszy pełne stuku,

Przeklęstw i kłamstwa, niewczesnych zamiarów,

Zapóźnych żalów, potępieńczych swarów?...”


O czymże? O kraju lat dziecinnych …

Trzecioklasiści, przygotowując się do egzaminu gimnazjalnego, obejrzeli spektakl Narodowego Teatru Edukacji – „Pan Tadeusz”.

Jak współczesny czytelnik odczytuje słowa wieszcza i jego epopeję narodową?

Na pewno jest to, szczególnie dla młodego człowieka, ogromne wyzwanie, ale kto raz dostrzeże piękno ukochanych stron Mickiewicza, temu w pamięci na długo zostanie obraz Soplicowa.

W staropolskie progi zaprosił nas Marek Lis – Orłowski – reżyser tego spektaklu. Widzowie podziwiali scenografię Marcina Kreski i Bartosza Sławka. Kostiumy, w których pojawili się na scenie ks. Robak, Zosia, Telimena, Tadeusz i pozostali bohaterowie przygotowały: Magdalena Dobrowolska i Barbara Bakalarczyk.

 


Agata Mazur / Anna Grzywa

 

 


Świadome żywienie

Żywienie to istotny element życia. Czy zadawaliście sobie pytanie, ile pieniędzy miesięcznie statystyczny Polak (Ty też) wyrzuca do kosza w postaci zmarnowanego jedzenia?

Z jakiego powodu najczęściej marnujecie jedzenie?

Dlaczego marnowanie żywności to problem? Do jakich skutków prowadzi?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy III a gimnazjum.

Kiedy prawidłowo się odżywiamy dobrze się czujemy, dobrze wyglądamy i mamy energię do działania.

Świadome żywienie i zdrowy tryb życia są ważne!Wychowawczyni – Anna GrzywaPowiatowe Targi Edukacyjne

Uczniowie klas III gimnazjum kończą w czerwcu kolejny etap edukacyjny.  Przed nimi trudny wybór. Co dalej? Jaką szkołę wybrać? Pytań jest wiele, dlatego warto szukać odpowiedzi.

Taką możliwość mieli uczniowie na XXI Powiatowych Targach Edukacyjnych w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół na nowy rok szkolny 2019/2020.

Uczniowie, oprócz stoisk, na których prezentowały się poszczególne szkoły, mogli zobaczyć salę strzelecką, pracownię chemiczną, pracownię matematyczną, w której za prawidłowo rozwiązane zadanie otrzymywali słodki poczęstunek oraz salę, w której jeden z uczniów szkoły odpowiadał na zadawane pytania i prezentował swoje hobby. Bardzo oryginalne.

Mam nadzieję, że ta ciekawa propozycja pomogła uczniom w wyborze. Zwłaszcza, że całkowicie niezdecydowani, mogli porozmawiać z doradcą zawodowym.Wychowawczyni - Anna Grzywa

 

 

Gwiazda nad Betlejem…

Wspólnie z Grupą Charytatywną kolędowaliśmy i wspieraliśmy tych, którzy potrzebują wsparcia.

Każdy, kto pomaga bratu jest ambasadorem miłosierdzia!

Pomagajcie z nami…

 

 

/Emilia, Ilona, Jakub/

 

 

Wigilijka klasowa

W czwartkowe przedpołudnie w naszej klasie odbyła się wigilijka. Świąteczny nastrój udzielił się wszystkim zebranym. W tle kolęda, na stole znalazły się czerwony barszcz, krokiety, chałka z miodem i inne potrawy. Wszyscy przełamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy życzenia, zasiedliśmy do wspólnej wigilijki. To kolejna, a zarazem ostatnia wigilijka w tej szkole, którą spędziliśmy razem. Dobroć i życzenia płynące prosto z serca sprawiły, że klasowe grono stało niezwykle bliskie. To był dobry czas, pełen wzruszeń radości i szczęścia.


Ilona Prus

 

 

Warsztaty z p. Andrzejem Sową

26 listopada odbyły się czterogodzinne warsztaty z p. Andrzejem Sową dotyczące uzależnień. Rozmawialiśmy o środkachodurzających wprowadzających w obłęd oraz relacjach między ludzkich, rodzinnych. P. Andrzej opowiadał nam o tym co narkotyki itp. mogą zrobić z człowiekiem. Podawał on przykłady innych jak i samego siebie. Zajęcia były ciekawe, prowadzone w interesujący, zaskakujący i przemawiający sposób.Można powiedzieć, że spotkanie z tym człowiekiem oraz jego życiowe świadectwo zaskakują, ale także uczą i ostrzegają. Uczniowie uczestniczący w tych warsztatach są wdzięczni p. Andrzejowi Sowie za podzielenie się swoimi przeżyciami.

 

Ilona Prus

Powtórka inaczej

Powtórki! Trudna sprawa! Ale od czego są dobre pomysły. Klasy III gimnazjum postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym – w ich przypadku, przed egzaminami – czytaj koniecznym. Tym razem zmierzyli się z materiałem o fantasy.

11 grudnia wybrali się do kina, aby obejrzeć film „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Reżyserował go David Yates.  Premiera na świecie odbyła się 14 listopada 2018r., w Polsce dwa dni później.

Fanów tego gatunku nie trzeba specjalnie zachęcać do jego obejrzenia. Powinni pójść chociażby po to, aby wyrobić sobie własną opinię na temat tej produkcji. Scenariusz napisała J. K. Rowling. Jak przystało na ten gatunek wszędzie pełno czarodziejów, magicznych istot, niesamowitych zdarzeń, w które uwikłani zostają znani nam już z innych filmów bohaterowie.

Jest rok 1927. Newt Scamander za namową swego nauczyciela Albusa Dumbledora będzie próbował pokrzyżować plany Grindelwaldowi, który gromadzi swoich zwolenników pragnących panowania nad światem i podporządkowania sobie istot niemagicznych. Ponownie spotka się z Tiną…

Co dalej? Sprawdźcie sami.


Agata Mazur

 

 

Kalendarz 2019

Dniu 3 października z inicjatywy Rady Rodziców były fotografowane wszystkie klasy do kalendarza na 2019 rok. Nasza klasa wzięła udział w konkursie na najciekawsze zdjęcie uwzględniające charakterystyczne cechy danego miesiąca. Klasom III gimnazjum przypadł miesiąc - grudzień. Z związku z tym chętne osobny zrobiły dekoracje: bałwana, choinkę itp. Dziewczyny ubrały się na biało symbolizując śnieżki, a chłopcy mieli na głowach czerwone czapki św. Mikołaja. Przenieśliśmy się na chwilę w zimowe klimaty. Miejmy nadzieję, że spodobamy się Radzie Rodziców.


 

Ilona Prus

 

 


Dzień Chłopaka

Dnia 11 października obchodziliśmy spóźniony Dzień Chłopaka, przełożony z powodu wyjazdu do Oświęcimia. Dziewczyny zorganizowały dla swoich kolegów pyszne pizze, chipsy oraz napoje. Zrobiły gazetkę. Razem z panią wychowawczynią życzyły chłopcom wszystkiego najlepszego. Spędziliśmy te 45 minut w radosnej i miłej atmosferze. Chłopcy pochłonęli przygotowany dla nich posiłek i wyglądali na bardzo zadowolonych.


Ilona Prus

 

 

 

 


Przerwy taneczne

Dziewczyny z klas III gimnazjum zdeklarowały się prowadzić przerwy taneczne w naszej szkole. Starają się je organizować możliwie jak najczęściej, głównie w czwartek raz lub dwa razy w miesiącu. Robią to z wielką przyjemnością dla siebie jak i dla wszystkich uczniów tych młodszych oraz starszych. Przygotowują układy, by potem porwać wszystkich do wspólnej zabawy. Spośród tańców tradycją stała się belgijka, a specjalnie dla najmłodszych zostały wprowadzone kaczuszki. Uczniowie chętnie biorą udział w muzycznej rozrywce, a dziewczyny czerpią z tego dużą przyjemność.


Ilona Prus

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3