Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Chleb otwiera każde usta. "

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

Informuję, iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. większość nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi przystąpiła do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”   /Papież Franciszek/

"Cichociemni"

W dniu 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu odbył się konkurs historyczno - sprawnościowo - obronny "Cichociemni".

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

  • Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

  • "Cichociemni"

VI b SP 2018/2019

 

Klasa VI b Szkoły Podstawowej - wych. Agata Terlikowska


 

Liczba uczniów - 18


Dziewczęta:

1. Julia Dąbrowska

2. Zofia Front

3. Maria Gołuch

4. Paulina Grabara

5. Sandra Kościukiewicz

6. Zuzanna Pawińska

7. Weronika Płonka

8. Martyna Porowska


Chłopcy:

1. Mateusz Bisaga

2. Damian Błaszczak

3. Tomasz Drabek

4. Adrian Hałat

5. Dominik Hrapkowicz

6. Kamil Juras

7. Damian Kocięcki

8. Kamil Naglik

9. Kacper Pawełkiewicz

10. Kacper Szpyra

 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Damian Kocięcki

Zastępca przewodniczącej - Zuzanna Pawińska

Skarbnik - Adrian Hałat

 

 

Trójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Renata Grabara

Zastępca przewodniczącej - p. Anna Dąbrowska-Porowska

Skarbnik - p. Piotr Hrapkowicz


 

Klasa opiekuje się salą nr 56.


 Coś dla ducha i dla ciała

W minionym tygodniu 2.04. klasa 6b po rekolekcjach, czyli czymś dla ducha, wybrała się na integracyjne spotkanie.

W związku z tym, że niedawno nasza klasowa drużyna scrabblistów, czyli Zosia Front, Kacper Szpyra oraz Kamil Juras, zajęła I miejsce w rozgrywkach scrabble, otrzymaliśmy voucher na pizzę w Malinowym Lesie. Bardzo chętnie skorzystaliśmy z okazji i zaserwowaliśmy sobie coś dla ciała. Pizza była pyszna, a spotkanie było świetnym pretekstem, by pobyć razem, porozmawiać i pożartować. Po obfitym obiedzie postanowiliśmy pójść na spacer, by skorzystać z pięknej pogody i przypomnieć sobie beztroski czas dzieciństwa – odwiedziliśmy bowiem plac zabaw. Cały dzień był udany i już czekamy na kolejne klasowe wyjście.


Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 


 


 

 


Dzień Kobiet 2019

Chłopcy z naszej klasy czasem bywają nieco lekkomyślni, zdarza się nawet, że sprawią jakiś kłopot. Ale jedno trzeba im przyznać – zawsze pamiętają o Dniu Kobiet. W tym roku pięknymi bukietami kwiatów obdarowali wszystkie uczące ich panie nauczycielki. Nie zapomnieli oczywiście również o swoich koleżankach – one także dostały kwiaty. Ponadto chłopcy zorganizowali dla nas słodki poczęstunek, mogliśmy zjeść pyszne ciasto, wspólnie pobawić się i zagrać w przygotowane przez chłopców gry. Takie dni możemy obchodzić nawet co tydzień!

Dziękujemy wszystkim panom z klasy 6b! Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Renaty Grabary, która zadbała o pachnące upominki oraz Pani Urszuli Pawełkiewicz, która z kolei zadbała o te smaczne prezenty.


Wychowawca – Agata Terlikowska

 

 

 

 


Wigilijka 2018

To już nasze trzecie wspólne spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 6b zebrali się, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy i po prostu pobyć razem. W tym roku odwiedzili nas bardzo mili goście. Swoją obecnością zaszczyciły nas bowiem Pani Grażyna Wasztyl i Pani Aleksandra Weglarz. Cieszymy się, że w tak sympatycznym gronie mogliśmy zakończyć ten rok. Dumni także jesteśmy z tego powodu, że z roku na rok coraz więcej smakołyków, które pojawiają się na naszym symbolicznym klasowym wigilijnym stole zostało przygotowane przez samych uczniów.


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Wyskakane Mikołajki

W tym roku uczniowie klasy 6b postanowili zrezygnować z przygotowywania prezentów dla wylosowanych kolegów z okazji dnia św. Mikołaja. Zamiast tego wybrali się do Ninja Parku Jumpownia w Bielsku-Białej.


Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, bo wreszcie szóstoklasiści mogli dać upust swojej energii, szaleć i skakać do woli. Robili to pod czujnym okiem bardzo sympatycznych trenerów, którzy zajęcia rozpoczęli od rozgrzewki, a zakończyli wojną piankową.


Cały wyjazd uważamy za bardzo udany, uśmiech gościł na każdej twarzy, więc mikołajki uznajemy za świetnie spędzony dzień i już nie możemy się doczekać, kiedy znowu odwiedzimy Ninja Park.


Bardzo dziękujemy pani Ewie Szlagor, która zechciała nam towarzyszyć w tej wyprawie i swoją pogodą ducha umiliła nasze klasowe mikołajki.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

„Oskar i pani Róża” w Teatrze Nowym w Zabrzu

Uczniowie klas 5b oraz 6b pod opieką p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. A. Terlikowskiej 5 października 2018 r. wybrali się do Teatru Nowego. Dzień był wyjątkowo piękny i słoneczny. W Zabrzu zjedliśmy drugie śniadanie; posileni i w dobrych nastrojach zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się do teatru.

Przedstawienie było dość nietypowe, ponieważ zaproszono nas na scenę. W kameralnym gronie obejrzeliśmy oparty na znanej chyba wszystkim powieści spektakl, w którym też wzięliśmy udział. Wzruszająca historia śmiertelnie chorego Oskara i jego przyjaźń z ciocią Różą to przede wszystkim opowieść o miłości. Na scenie pojawiło się  tylko dwóch aktorów, dekoracje były dość surowe, ale przekaz płynący ze sceny dla nas wszystkich był jasny.

W codziennym zabieganiu, w tysiącu spraw czasami zapominamy, że trzeba docenić to, co mamy. Przedstawienie „Oskar i pani Róża” porusza bardzo trudny temat, często przez nas omijany. Bo przecież o śmierci mówić trudno, a rozmawiać o niej z uczniami, z dziećmi jest niezwykle ciężko. Teatr Nowy zaprezentował niebanalne przedstawienie - z szacunkiem, ale i sporą dawką humoru podjęto bolesny temat. Mamy nadzieję, że przynajmniej cześć naszych uczniów dzięki udziałowi w tym przedstawieniu zrozumiała, że warto cieszyć się każdym dniem życia.

 

Wychowawczyni – Agata TerlikowskaPamiętamy o naszych chłopcach

Dziewczęta z klasy 6b i w tym roku nie zapomniały o Dniu Chłopaka. Przygotowały upominki dla każdego kolegi z klasy – królowały kostki rubika, bidony i czapeczki – oraz zamówiły pizzę. Nasze świętowanie odbyło się podczas jednej z lekcji wychowawczych.

 

Wychowawczyni – Agata Terlikowska

 

 

Rok szkolny 2018/2019

.3 września 2018 roku uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Jesteśmy już szóstoklasistami! W tym roku wybraliśmy nowych przedstawicieli naszego klasowego samorządu.


Oto wyniki naszych „wyborów”:

PRZEWODNICZĄCY – Damian Kocięcki

ZASTĘPCA – Zuzanna Pawińska

SKARBNIK – Adrian Hałat


Życzymy wszystkim i sobie samym udanego nowego roku szkolnego!


Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 

 

Spotkanie w bibliotece w Dworku

W środę 20 czerwca 2018 r. pod opieką pań Agnieszki Maciągi oraz Agaty Terlikowskiej klasy 5a i 5b wybrały się na pizzę oraz na spotkanie z panią Motyką w  bibliotece Dworku.

Podczas bardzo interesujących zajęć mogliśmy się dużo dowiedzieć na temat Ambrożego Grabowskiego. Był on XIX-wiecznym historykiem, księgarzem, kolekcjonerem, ale także archeologiem, antykwariuszem i autorem przewodników po Krakowie. Udało mu się np. ustalić imię autora ołtarza mariackiego. A co najciekawsze – Grabowski pochodził z Kęt.

Po zajęciach podziękowaliśmy pani Justynie Motyce, bibliotekarce, która w minionym roku szkolnym poprowadziła dla nas cykl lekcji warsztatowych.

Po wizycie w Dworku obie klasy wybrały się do Malinowego Lasu, ponieważ wygraliśmy voucher na pizzę. Obiad bardzo nam smakował i zadowoleni wróciliśmy do domów.


 

Zofia Front

 

 

Na wycieczce

W miniony poniedziałek, czyli 11. czerwca 2018 r., uczniowie klasy 5b pod opieką pani A. Węglarz oraz wychowawczyni pojechali do Dream Parku w Ochabach.


Piątoklasiści mogli spróbować swoich sił pokonując przeszkody w parku linowym i skacząc z 15-metrowej wieży. W Dream Parku zwiedzili dom postawiony do góry nogami, park miniatur, pobawili się na trampolinach.


Pogoda i humory dopisały, więc wyjazd uznajemy za udany.

 

Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


Mówię wam, nie warto palić!

"Znajdź właściwe rozwiązanie" - pod takim hasłem w kwietniu został przeprowadzony cykl zajęć wychowawczych w klasie 5b.

Dotyczyły one przede wszystkim zagrożeń związanych z paleniem papierosów.

Uczniowie uczyli się, czym jest asertywność, poznawali funkcjonowanie układu oddechowego, szkodliwe substancje zawarte w nikotynie. Ważną częścią zajęć były warsztaty, podczas których młodzież mogła rozmawiać o sytuacjach trudnych, stresujących, komentować różne postawy i wybory swoich kolegów. Piątoklasiści obejrzeli również dwa filmy: Mówię wam, nie warto, w którym o wadach palenia mówiła między innymi modelka Agnieszka Maciąg oraz film fabularny o chłopcu, który mógł zaprzepaścić swoją szansę na sukces sportowy z powodu palenia. Zwieńczeniem naszych lekcji wychowawczych było wykonanie plakatów zachęcających do zdrowego stylu życiu i informujący o skutkach palenia.

Każdy z nas sam podejmie decyzję, jak zachowa się w trudnej dla siebie sytuacji. Oby jak najwięcej osób pamiętało, że palić po prostu nie warto i znalazło inne rozwiązanie niż sięgniecie po papierosa.Wychowawczyni - Agata Terlikowska

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14