Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Bezmyślność zabija. Innych. "

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Dyrektor SP w Nowej Wsi składa życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Z przedświąteczną wizytą...

W środę, 17 kwietnia, przedstawiciele uczniów naszej szkoły - Wiktoria Kruczała oraz Piotr Wójcik, pod opieką dyrektora, osobiście złożyli życzenia świąteczne kierownictwu i pracownikom Urzędu Gminy oraz Zakładu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach.

Po raz pierwszy odbył się Egzamin Ósmoklasisty

W dniach 15 - 17 kwietnia br. w całej Polsce, więc także w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się po raz pierwszy Egzamin Ósmoklasisty.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

  • ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  • Z przedświąteczną wizytą...

  • Po raz pierwszy odbył się Egzamin Ósmoklasisty

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

VI a SP 2018/2019

 

Klasa VI a Szkoły Podstawowej - wych. Agnieszka Maciąga


 

Liczba uczniów: 16


Dziewczęta:

1. Dudys Oliwia

2. Zuzanna Gizicka

3. Emilia Jaromin

4. Amelia Jończy

5. Nikola Klimowska

6. Oliwia Kuś

7. Milena Rejman

8. Maria Spadek

9. Nicola Szymik


Chłopcy:

1. Kamil Dudziak

2. Sebastian Dyduch

3. Kacper Gasidło

4. Jacob Langenfeld

5. Jakub Pasternak

6. Miłosz Piskorek

7. Adrian Przystał


 

 

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Oliwia Kuś

Zastępca przewodniczącej - Oliwia Dudys

Skarbnik - Nikola Klimowska

 

 

Trójka klasowa:

Przewodniczący - p. Paweł Gizicki

Zastępca przewodniczącego - p. Sabina Jińczyk

Skarbnik - p. Agata Spadek

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 69.

 

 

 


 


DZIEŃ KOBIET

Chłopcy z kl. VIa przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Były życzenia, pyszna pizza oraz zabawy przygotowane przez chłopaków. Dziewczynki losowały z kapelusza zadania do wykonania, wykonywały ćwiczenia gimnastyczne, śpiewały i tańczyły.

Wszystkim dopisywał dobry humor. Lekcję spędziliśmy w miłej atmosferze. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i do końca zachowali klasę, sprzątając salę po imprezie.

 

Wychowawczyni - Agnieszka Maciąga

 

 

Klasowa wigilijka

W piątek 21. grudnia klasa VIa spotkała się na klasowej wigilijce. Odświętnie ubrani,  po odczytaniu słów Ewangelii wg św. Łukasza przełamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do nakrytego białym obrusem suto zastawionego „stołu”. Na wigilijce gościliśmy p. Magdalenę Węglińską. Na stole królował barszczyk z uszkami, pyszne krokiety, makowiec, chałka z miodem, orzechy, świąteczne wypieki, owoce, soki.


Dziękuję serdecznie szóstoklasistom i ich rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wigilijki.

 

 

Wychowawczyni – Agnieszka Maciąga

 

 

Czy świat może istnieć bez informacji?

Na pytanie "Czy świat może istnieć bez informacji?" próbowali odpowiedzieć sobie uczniowie z klasy VIa. Udało im się to z pomocą pani Justyny Motyki, która w środę, 21 listopada zaprosiła ich na lekcję biblioteczną.


Były to zajęcia z zakresu edukacji medialnej, na których zostały poruszone ważne zagadnienia związane ze środkami masowego przekazu i ich wpływu na odbiorców.


Szóstoklasiści pracując w grupach nauczyli się odróżniać prasę tabloidową od opiniotwórczej, informację od opinii. Mogli wcielić się w rolę dziennikarzypracujących dla różnych mediów, przygotowując krótkie nagłówki prasowe, zapowiedź radiową, redagując tytuł artykułu internetowego oraz relację na żywo, którą reporter wygłosiłby przed kamerą telewizyjną.


Dowiedzieli się, że zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii zgodnie z tzw. etyką dziennikarską. Są już jednak świadomi, że dziennikarze jako twórcy przekazu medialnego mają duży wpływ na opinię publiczną oraz polityków, ale sami też mogą ulegać ich wpływom. Korzystając ze słownika, poznali znaczenie pojęcia „populizm”, które w języku mediów zrobiło zawrotną karierę.


Zajęcia biblioteczne, przeprowadzone w tak ciekawej formie, uzmysłowiły nam, że informacja we współczesnym świecie ma ogromne znaczenie. Trzeba tylko nauczyć się odróżniać rzetelne, wiarygodne fakty od powierzchownych, sensacyjnych doniesień, które próbują manipulować odbiorcą.


Dziękujemy serdecznie Pani Justynie za zaproszenie do biblioteki w Dworku, profesjonalnie przeprowadzone zajęcia, ciekawą dyskusję, mądre pytania i odpowiedzi oraz kreatywne zadania.

 


Wychowawczyni - Agnieszka Maciąga
Sukces Zuzi Gizickiej

11 grudnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Kęty odbyło się uroczyste wręczenie nagród autorom zwycięskich prac w Rodzinnym Konkursie Ekologicznym „Czyste powietrze wokół Nas” zorganizowanym przez Gminę Kęty.


Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat ochrony powietrza oraz prawidłowych nawyków i zachowań zapobiegających jego zanieczyszczeniu, zachęcenie do podejmowania praktycznych działań na rzecz ochrony powietrza, a także rozwijanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Konkurs przewidziany był dla trzech kategorii wiekowych.

Uczennica naszej szkoły, Zuzanna Gizicka z kl. 6a wykonała plakat promujący ochronę powietrza i w kategorii II zdobyła I miejsce.

Na konkurs zgłoszono ponad 50 prac, które zostały ocenione pod kątem: zgodności z tematem konkursu, oryginalności pomysłu, walorów artystycznych oraz estetyki wykonania. Komisja Konkursowa jednogłośnie stwierdziła, że wszystkie zgłoszone prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały wykonaniem i zastosowaniem różnorodnych technik oraz kreatywnością przedstawienia tematu. Zwycięskie prace można obejrzeć w Domu Kultury w Kętach. Wystawa potrwa do 21 grudnia br.


Zuzannie i jej Rodzicom serdecznie gratulujemy!

 

Beata Matusiak

źródło: Info Kęty

 


Mikołaje są wsród nas

6 grudnia klasa VIa tradycyjnie obchodziła mikołajki. Każdy mógł zostać Mikołajem i sprawić radość wylosowanej koleżance lub koledze. Uśmiechnięte buzie obdarowanych świadczą o tym, że zawartość otrzymanych torebek prezentowych przypadła im do gustu. Widocznie wszyscy w tym roku byli grzeczni.

„Mikołajkowy” charakter tego dnia podkreślały czerwone stroje i czapki uczniów, gustowne rogi reniferów i in. ciekawe elementy garderoby.

Osoby, które wykonały gazetkę ścienną poświęconą mikołajkom oraz ubierające choinkę również stanęły na wysokości zadania. W klasie czuć już przedsmak świąt, a mikołajkowa lekcja wychowawcza przebiegła w radosnej atmosferze.

 

Wychowawczyni – Agnieszka Maciąga

 

 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Beata Matusiak

 

 

 

 


Happening proekologiczny

14 listopada klasa VIa wzięła udział w happeningu proekologicznym, który miał miejsce na placu przed Domem Kultury w Kętach.

Zebranych uczniów przywitał pan burmistrz Krzysztof Jan Klęczar, ponieważ organizatorem wydarzenia była Gmina Kęty, a sam happening odbywał się w ramach realizacji projektu „GMINA KĘTY. Czyste powietrze - NASZA wspólna sprawa. Modernizacja źródeł ogrzewania na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych".

Spotkanie, w którym uczestniczyły szkoły z naszej gminy, miało na celu uświadomienie, jak ważne jest zachowanie czystego powietrza. Uczniowie zaprezentowali własnoręcznie wykonane transparenty oraz plakaty autorstwa uczniów z kl. IIIB gimnazjum. Amelia z kl. VIa zredagowała list – apel do osób palących śmieci w domowych kotłach. Niektóre banery i plakaty można z obejrzeć na korytarzu na pierwszym piętrze.

Zaangażowani uczniowie otrzymali zdrowe, ekologiczne upominki oraz gry i puzzle o tematyce ekologicznej, które zostaną przekazane do świetlicy szkolnej.


Wychowawczyni - Agnieszka Maciąga

 
Dzień pełen wrażeń

18 października uczniowie klasy VI a odwiedzili Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, gdzie wzięli udział w warsztatach Drogi do niepodległości.


Zostały one przygotowane przez pracowników muzeum z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prowadzący zajęcia dr Andrzej Małysa przybliżył uczniom zagadnienia związane z I wojną światową. Omówił strony biorące udział w konflikcie. Podjął tematykę sytuacji Polaków w czasie wojny, przybliżył historię i walkę Legionów Polskich. Ciekawostką dla uczniów były informacje dotyczące mieszkańców Kęt i ich udział w tamtych tragicznych wydarzeniach. W części warsztatowej uczniowie wykonywali z papieru kotyliony w barwach narodowych.

Z muzeum klasa udała się do Domu Kultury, gdzie wzięła udział w prelekcji, która dotyczyła problemu tolerancji i akceptacji wśród młodzieży. Po ciekawej dyskusji wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli wzruszający film pt. ,,Cudowny chłopak”.

 

Grażyna Wasztyl

 


Dzień Chłopaka

W dniu 29.09 w klasie 6a odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczyny zamówiły 4 pizze i rozpoczęła się uczta. Następnie cała klasa usiadła z kółku, by zagrać w grę. To był naprawdę udany dzień. Zadowoleni chłopcy planują już, co zorganizują na Dzień Kobiet.Amelia Jończyk


Klasowe ogniesko


W środę, 3 października, klasa VIa korzystając z zaproszenia pana Michała Wójcickiego z Koła Łowieckiego „Orzeł” udała się ze swoją wychowawczynią  na ognisko do lasu w Malcu.


Najpierw pan Michał poinstruował uczniów, jak należy zapalać ognisko i jakie środki ostrożności trzeba zachować, żeby nie doprowadzić do pożaru, szczególnie podczas silnego wiatru.


Jako zawodowy strażak opowiadał o swojej pracy w Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz swoich   obowiązkach, które wykonuje jako członek Koła Łowieckiego. Przy okazji zachęcał do udziału w szkolnej zbiórce kasztanów i żołędzi. Zostaną one przeznaczone na pokarm dla dzikich zwierząt w czasie zimy.


Uczniowie własnoręcznie piekli kiełbaski, grzejąc się przy ognisku. Po smacznym posiłku przyszła pora na zabawy integracyjne i pląsy przy muzyce.


W dobrych nastrojach wracaliśmy spacerkiem przez pola, las i wzdłuż rzeki, szukając śladów jesieni. Rozmawialiśmy i zastanawialiśmy się, czy ktoś z nas pójdzie w ślady pana Wójcickiego i zostanie strażakiem lub myśliwym.Agnieszka Maciąga

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11