Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Chleb otwiera każde usta. "

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Dyrektor SP w Nowej Wsi składa życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

Informuję, iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. większość nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi przystąpiła do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”   /Papież Franciszek/

  • ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

  • Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

V a SP 2018/2019

 

Klasa V a Szkoły Podstawowej - wych. Beata Matusiak


 

Liczba uczniów: 17


Dziewczęta:

1.  Sonia Dudys

2.  Martyna Gawlińska

3.  Zuzanna Grzywa

4.  Karolina Lipowska

5.  Amelia Pałamarczuk

6.  Wiktoria Płonka

7.  Martyna Pysz

8.  Adrianna Słonka

9.  Nadia Sokół

10. Anna Szyszka

11. Karolina Wojewodzic

12. Weronika Wojewodzic


Chłopcy:

1. Bartłomiej Dąbrowski

2. Wojciech Jończy

3. Szymon Miksa

4. Jakub Piskorek

5. Jakub Ziętek

 


Samorząd klasowy:

Przewodnicząca - Nadia Sokół

Zastępca przewodniczącej - Adrianna Słonka

Skarbnik - Martyna GawlińskaTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Lucyna Sokół

Zastępca przewodniczącej - p. Elżbieta Płonka

Skarbnik - p. Bogumiła Pysz

 

 

Klasa opiekuje się salą nr 54.

 Dzień Kobiet

To miła tradycja utrzymywana również w naszej klasie. Chłopcy jak co roku złożyli wszystkim dziewczynkom oraz pani wychowawczyni życzenia, wręczyli wiosenne tulipany i atrakcyjne kubki. Przygotowali również zabawę „Szkolna Familiada”, w której podzielone na dwa zespoły koleżanki, w doskonałych humorach odpowiadały na zadawane im pytania. Chłopcy zadbali też o poczęstunek dla wszystkich w postaci pysznych czekoladowych babeczek. Świętowanie Dnia Kobiet przebiegało w dobrych nastrojach i przyjemnej atmosferze.

Dziękujemy kolegom za miłe niespodzianki!


Wychowawczyni - Beata Matusiak


 

 

Wigilijka

Tuż przed świętami, 21 grudnia odbyła się tradycyjna klasowa wigilijka. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Potem zasiedliśmy do wspólnego stołu i częstowaliśmy się pierniczkami, babeczkami, owocami i innymi słodkościami. Podczas spotkania -  przy dźwiękach ulubionych kolęd - przypomnieliśmy sobie zwyczaje związane ze świętami. Ten wyjątkowy dzień zakończył się w szkole uroczystą akademią z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilijnego spotkania.


Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

 

 

Mikołajki

Tradycyjne klasowe Mikołajki odbyły się 5 grudnia na godzinie wychowawczej. Wszyscy dostaliśmy upominki! Było dużo zaskoczenia i zadowolenia, śmiechu i zabawy w rozpakowywaniu prezentów. Warunkiem otrzymania paczki było skierowanie kilku ciepłych, serdecznych słów pod adresem darczyńcy - atmosfera zrobiła się wyjątkowo miła i przyjazna.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

 

 


Rok szkolny 2018/2019

.

Wycieczka uczniów klas czwartych do Bochni

W poniedziałek, 4 czerwca, uczniowie z klas: 4a i 4b zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni, najstarszą na ziemiach polskich kopalnię soli kamiennej, skarb światowego dziedzictwa UNESCO.

Wędrowali trasą turystyczną z przewodnikami pod opieką nauczycieli: p. B. Paśniewskiej, p. M. Chrostek i p. B. Matusiak. Podróż rozpoczęła się od zjazdu do kopalni windą górniczą na głębokość 212 m, a następnie przejazdu podziemną kolejką. Na trasie towarzyszyła zwiedzającym ciekawa ekspozycja multimedialna, która w niespotykany sposób prezentowała wieki historii solnego górnictwa, piękno solnych komór oraz wspaniałych geologicznych formacji.

Szlak zwiedzania prowadził również przez kopalniane kaplice, które pełniły ważne funkcje, od miejsc kultu, źródeł otuchy, zapewniania bezpieczeństwa górnikom, po doskonały punkt orientacyjny.

Zwieńczeniem wizyty w kopalni był pobyt w największej spośród bocheńskich komór solnych – komorze Ważyn. Tam uczniowie mieli czas na chwilę odpoczynku, zakup pamiątek i smaczne przekąski w podziemnym bufecie.

Pobyt w zabytkowych wyrobiskach kopalni - w prawdziwym podziemnym labiryncie pod miastem - dostarczył czwartoklasistom wyjątkowych wrażeń z niezwykłej podróży w czasie.


 

Wychowawczyni -  Beata Matusiak


 

 

Uczestniczymy w projekcie KinoSzkoła

W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie wraz z wychowawcą wyruszyli pieszo do Domu Kultury w Kętach na film pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.


Seans filmowy poprzedziła prelekcja o sztuce wyrażania emocji. Uczniowie poznali znaczenie słowa emocje i starali się wskazać czym różnią się emocje od uczuć. Rozpoznawali je na podstawie pojawiających się na ekranie różnych min i wyrazów twarzy. Swobodnie wypowiadali się na temat sytuacji, w których czuli emocje takie jak: ulga, tęsknota, ponurość, zakłopotanie, zachwyt, duma, żal, wstyd, pogarda, zazdrość, rozpacz i wiele innych. Wyrażanie emocji nie jest łatwe...


„Ania z Zielonego Wzgórza” odkrywa historię dziewczynki o niezwykłej wyobraźni i wrażliwym usposobieniu. Gdy Ania Shirley zostaje przygarnięta przez rodzeństwo Marylę i Mateusza, jej tułaczka po sierocińcach i rodzinach zastępczych kończy się, a zaczyna nowy etap w życiu. Mimo iż wcześniej doświadczyła wiele bólu i przemocy, potrafi nawiązać pełną, głęboką relację z nową rodziną.


Film pobudził młodych widzów do refleksji, pozwolił zastanowić się i odpowiedzieć na pytania: Czy doceniamy to, co mamy? Czy jesteśmy otwarci na wyrażanie swych uczuć? Jakie są nasze relacje z bliskimi, czym jest rodzina, jakie wartości są dla nas ważne?

 


Wychowawczyni - Beata Matusiak

 

 

Dzień Kobiet

Miłym wydarzeniem w naszej klasie był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Chłopcy w dowód sympatii złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli kwiaty i drobne upominki. Postarali się  wprowadzić panie w dobry nastrój podczas zabawy „koło fortuny” połączonej ze słodkimi nagrodami. Lekcja wychowawcza była pełna uśmiechu i radości.

Dziękuję chłopcom za zorganizowanie klasowego święta.

 

Wychowawczyni – Beata Matusiak

 

 

Wyjazd do Bielska–Białej do BCK

W poniedziałek tuż po feriach, czyli 26 lutego, uczniowie klasy 4a wybrali się do Bielskiego Centrum Kultury, by obejrzeć przedstawienie pt. „W pustyni i w sieci”.

Spektakl przygotował Wrocławski Teatr „In Art”, który przeniósł widzów do świata przypominającego grę komputerową. Główny bohater musi pokonać kolejne poziomy gry - aby tego dokonać, wykorzystuje swoją znajomość różnych szkolnych lektur. W przedstawieniu wykorzystano różne efekty, aktorzy przebierali się za bohaterów znanych tekstów kultury, na scenie ważną rolę odgrywały także efekty świetlne i dźwiękowe, które tak lubią młodzi widzowie.

Ten wyjazd był kolejną wizytą naszych uczniów w teatrze w tym roku szkolnym, kolejne przedstawienia planujemy obejrzeć w przyszłym roku.


Agata Terlikowska / Beata Matusiak


 

Turniej SCRABBLE

Dnia 18 stycznia odbył się w naszej szkole VI Drużynowy Turniej Scrabble. Graliśmy systemem belgijskim. Naszą klasę reprezentowały trzy osoby: Nadia Sokół, Sonia Dudys i Jakub Piskorek. Na początku nie szło nam najlepiej, ale potem ułożyliśmy kilka bogatych słów. Zakończyliśmy na wysokim – III miejscu w kategorii klas 4 – 6 SP i otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.


Była dobra zabawa i miło wspominamy ten czas.


Nadia Sokół, kl. 4 a

Wychowawczyni - Beata Matusiak<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6