Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Chleb otwiera każde usta. "

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

Informuję, iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. większość nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi przystąpiła do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”   /Papież Franciszek/

"Cichociemni"

W dniu 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu odbył się konkurs historyczno - sprawnościowo - obronny "Cichociemni".

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

  • Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

  • "Cichociemni"

IV b SP 2018/2019

 

Klasa IV b Szkoły Podstawowej - wych. Ewa Szlagor


 

Liczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1. Milena Habdas

2. Joanna Niemiec

3. Julia Smolarek

4. Julia Wejnerd


Chłopcy:

1. Kacper Adamczyk

2. Kacper Bryzek

3. Szymon Buczuliński

4. Kacper Cieślowski

5. Karol Dąbrowski

6. Ksawery Dąbrowski

7. Artur Dźwigoń

8. Daniel Dżugaj

9. Mateusz Feliniak

10. Bartosz Gałuszka

11. Oskar Matejko

12. Adam Miksa

13. Wojciech Pilarz

14. Igor Rak

15. Jakub Talar

16. Dominik Wawrzyczek

17. Bartosz Zątek

18. Michał Żmudka


Samorząd klasowy:

Przewodniczący - Daniel Dżugaj

Zastępca przewodniczącego - Kacper Adamczyk

Skarbnik - Wojciech PilarzTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Magdalena Wejnerd

Zastępca przewodniczącej - p. Paweł Dżugaj

Skarbnik - p. Anna BuczulińskaKlasa opiekuje się salą nr 55.

 

 
„Święta historyja Narodzenia Pana”

Z okazji ostatnich konsultacji w I semestrze uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą przygotowali drobny prezent dla rodziców - krótkie przedstawienie pt.: „Święta historyja Narodzenia Pana”.


Przed licznie zebranymi rodzicami, a także przed Dyrektorem – Panem Grzegorzem Żakiem, wystąpili wszyscy uczniowie, odgrywając scenę zwiastowania, narodzenia oraz ucieczki do Egiptu. Całość - przeplatana kwestią chóru - komentowana była przez dwóch narratorów. Początek tryptyku stanowiła kolęda w wykonaniu Julii Wejnerd oraz gościnnie występującej jej siostry - Natalii Wejnerd, a zakończyły życzenia noworoczne od klasy dla wszystkich zebranych.

Było to pierwsze takie nasze wspólne przedsięwzięcie w klasie czwartej i mam nadzieję, że nie ostatnie. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili podczas prób i już samego przedstawienia, ale też pokazali, że można na nich polegać i zlecać im coraz bardziej odpowiedzialne zadania.


Wychowawczyni - Ewa Szlagor

 


Turnieje mini siatkówki

Rozgrywki mini siatkówki w ramach „Akademii Siatkówki SOŁA Kęty” to forma aktywnego spędzania wolnego czasu przez naszych uczniów. Druga już runda dla klas IV, która odbyła się w SP nr 2 w Kętach: dla dziewcząt 12 grudnia i dla chłopców 19 grudnia już za nami. Nasi reprezentanci dzielnie stawili czoła wyzwaniu  grając single (jeden na jeden) i doskonaląc swoje umiejętności z nieraz trudnymi już trenującymi  w klubach zawodnikami. Każdy turniej liczy ponad 35 uczestników, gra odbywa się w grupach, systemem „każdy z każdym”. Nie brakuje radości, łez, sukcesów i porażek - tak też było tym razem. Zaczynamy zabawą, a być może kiedyś przerodzi się to w pasję. Tego życzę naszym młodym siatkarzom w składzie:

Kl IV a: Gabriela Puról, Weronika Adamus, Aleksandra Tobiasiewicz, Daniel Kowalski, Kamil Szpyra, Adam Krawczyk, Kacper Skoraczewski, Patryk Marszałek, Hubert Hudziak

KL IV b: Milena Habdas, Julia Smolarek, Kacper Adamczyk, Oskar Matejko, Kacper Bryzek, Bartosz Zątek, Dominik Wawrzyczek.

 


Magdalena Węglińska


 

 


 


Klasa IV b w bibliotece

W dniu 30 listopada, klasa IVb wybrała się z wychowawcą do biblioteki w Nowej Wsi, gdzie uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, pt.: „Tajemnica zielonego plecaka”. Na podstawie książeczki „Komendant wolnej Polski”,  pani Justyna Motyka przybliżyła uczniom postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz tajemnicę zielonego plecaka, który zawierał całe mnóstwo ciekawych niespodzianek. Uczniowie poznali również najpierw protokół składania flagi, a później sami próbowali zgodnie z nim złożyć polską flagę.


Wychowawczyni - Ewa Szlagor

 


 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Beata Matusiak

 

 

 

 

 


Wyjście na cmentarz

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.”


21 listopada klasa IV b wybrała się z wychowawczynią na cmentarz komunalny w Kętach celem uczczenia pamięci zmarłych. Choć pogoda w tym dniu wyjątkowo nie sprzyjała spacerom, uczniowie dziarsko dotarli na cmentarz, gdzie zapalili znicze przed pomnikiem poległych legionistów, grobem Nieznanego Żołnierza, a także pomodlili się przy grobie ucznia, który chodził do naszej szkoły – Szymona Hałata.


Listopadowa wizyta na cmentarzu stała się doskonałą okazją do chwili zadumy nad kruchością naszego życia oraz do refleksji, aby żyć dobrze i być dobrym człowiekiem, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy Pan wezwie nas na swoje niebieskie połoniny.Wychowawczyni - Ewa Szlagor
Dzień Chłopca

Dzień chłopaka w klasie IV b, obchodzony był w tym roku troszeczkę nietypowo… Nietypowo, ponieważ chłopcy świętowali aż w ciągu dwóch godzin wychowawczych. Na pierwszej lekcji,  dzięki ogromnemu wsparciu rodziców, którzy zakupili drobne upominki, dziewczyny rozdały chłopakom prezenciki i zatroszczyły się, o przygotowanie wspólnych gier i zabaw. Niestety, ze względu na małą ilość czasu, nie udało się przeprowadzić wszystkiego, co było zaplanowane. Dlatego też, na drugiej godzinie wychowawczej, przy smacznych rurkach z kremem i innych smakołykach, nastąpił ciąg dalszy dnia chłopca. Przy tej okazji, wszyscy uczniowie zastanawiali się, czy stanowią zgrany zespół klasowy i co trzeba zrobić, aby tak było. Mam nadzieję, że właśnie takie wspólne świętowanie, będzie okazją, do jeszcze lepszej integracji całej klasy.

 

Wychowawczyni - Ewa Szlagor

 

 

 

 


Rok szkolny 2018/2019

.

„Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Malwina Pocik

 


Wycieczka klasowa do Pszczyny

6 czerwca uczniowie klas trzecich SP wraz z wychowawczyniami i panią Agatą Spilą udali się do Pszczyny.


Jednym z celów wycieczki była wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze zwyczajami żubrów i innych zwierząt zamieszkujących tereny południowej Polski m.in. muflonów, jeleni, saren, danieli, kaczek, gęsi i pawi indyjskich.

Kolejnym etapem naszej przygody było zwiedzanie Muzeum Zamkowego, do którego prowadziły urokliwe alejki parkowe.

Pani Przewodnik oprowadziła uczniów po komnatach i przybliżyła historię zamku oraz jego właścicieli. Warto wspomnieć, że w jego wnętrzach zachowało się aż 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX/XX wieku.

Nasza wędrówka zakończyła się w Skansenie o nazwie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Dzieci podziwiały wyjątkowe, zabytkowe chaty, z których większość to budynki zbudowane z pierwotnych materiałów. We wnętrzach zgromadzone zostały autentyczne sprzęty: rolnicze, rzemieślnicze i narzędzia codziennego użytku.


Spędziliśmy bardzo miły dzień, wycieczka była wspaniałym wyjazdem. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących życia naszych przodków.

 

Malwina Pocik

 


Asia Niemiec

Joasia Niemiec reprezentowała naszą szkolę na Konkursie Interpretacji Bajki i Baśni, organizowanym przez Dom Kultury w Kętach.

Wystąpiła również w eliminacjach szkolnego etapu konkursu „Artystą być”, przedstawiając bajkę o Bazyliszku i Barbarce. Aktorskie umiejętności Joasi pozwoliły jej zakwalifikować się do drugiego etapu konkursu.

Życzymy wielu sukcesów!


Wychowawczyni - Dorota Żmudka

 

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6