Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Chleb otwiera każde usta. "

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

Informuję, iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. większość nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi przystąpiła do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”   /Papież Franciszek/

"Cichociemni"

W dniu 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu odbył się konkurs historyczno - sprawnościowo - obronny "Cichociemni".

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

  • Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

  • "Cichociemni"

IVa SP 2018/2019

 

Klasa IV a Szkoły Podstawowej - wych. Magdalena WęglińskaLiczba uczniów: 22


Dziewczęta:

1.  Weronika Adamus

2.  Michalina Dziubek

3.  Zofia Fejdych

4.  Natalia Jończyk

5.  Wiktoria Kula

6.  Zuzanna Majdak

7.  Gabriela Puról

8.  Wiktoria Stańczyk

9.  Maja Śmiechura

10. Aleksandra Tobiasiewicz

11. Julia Żmudka


Chłopcy:

1.  Wojciech Bisaga

2.  Patryk Furmański

3.  Hubert Hudziak

4.  Adrian Kaspera

5.  Daniel Kowalski

6.  Adam Krawczyk

7.  Patryk Marszałek

8.  Oskar Osiecki

9.  Franciszek Piekiełko

10. Kacper Skoraczewski

11. Kamil SzpyraSamorząd klasowy:

Przewodniczący - Adam Krawczyk

Zastępca przewodniczącego - Kamil Szpyra

Skarbnik - Zuzanna MajdakTrójka klasowa:

Przewodnicząca - p. Sabina Jończyk

Zastępca przewodniczącej - p. Barbara Majdak

Skarbnik - p. Aneta TobiasiewiczKlasa opiekuje się salą nr 48.

 Dzień Kobiet

Dzień kobiet


Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet!


W klasie IV a, w dzień 08 marca wszystkie dziewczęta zostały obdarowane przez klasowych kolegów pięknymi kwiatami i słodyczami. Do tego chłopcy zorganizowali rozrywkę w formie zabawy drużynowej opierającej się na grze „koło fortuny”. Ten bardzo miły gest wywołał uśmiech na twarzach.

Za pomoc i przygotowanie klasowego święta dziękujemy rodzicom!!!


Wychowawczyni - Magdalena Węglińska


 

 

Wigilijka

Wigilia to magiczny czas.  To czas, który jest wyjątkowy i szczególny. Taka szczególna atmosfera zapanowała również w szkole, każda klasa świętowała w swoim gronie. Nasza klasa również w tym przedświątecznym dniu, zasiadła przy wspólnym stole, nakrytym białym obrusem, na którym pełno było przepysznych symbolicznych potraw świątecznych. Wzajemne życzenia i dzielenie się opłatkiem jak i wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie Zuzanny grającej na gitarze i Franciszka na instrumentach perkusyjnych, tylko uświetniły nasze świętowanie.

Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za wspaniałe przygotowanie tego dnia, bowiem, każdy uczeń miał wkład w organizację naszej urokliwej klasowej Wigilijki.

 

Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 

 

Turnieje mini siatkówki

Rozgrywki mini siatkówki w ramach „Akademii Siatkówki SOŁA Kęty” to forma aktywnego spędzania wolnego czasu przez naszych uczniów. Druga już runda dla klas IV, która odbyła się w SP nr 2 w Kętach: dla dziewcząt 12 grudnia i dla chłopców 19 grudnia już za nami. Nasi reprezentanci dzielnie stawili czoła wyzwaniu  grając single (jeden na jeden) i doskonaląc swoje umiejętności z nieraz trudnymi już trenującymi  w klubach zawodnikami. Każdy turniej liczy ponad 35 uczestników, gra odbywa się w grupach, systemem „każdy z każdym”. Nie brakuje radości, łez, sukcesów i porażek - tak też było tym razem. Zaczynamy zabawą, a być może kiedyś przerodzi się to w pasję. Tego życzę naszym młodym siatkarzom w składzie:

Kl IV a: Gabriela Puról, Weronika Adamus, Aleksandra Tobiasiewicz, Daniel Kowalski, Kamil Szpyra, Adam Krawczyk, Kacper Skoraczewski, Patryk Marszałek, Hubert Hudziak

KL IV b: Milena Habdas, Julia Smolarek, Kacper Adamczyk, Oskar Matejko, Kacper Bryzek, Bartosz Zątek, Dominik Wawrzyczek.

 


Wychowawczyni - Magdalena Węglińska


 

 


 


 


Mikołajki!

6 grudnia szkołę w Nowej Wsi opanowała magiczna atmosfera, bowiem większość uczniów założyła mikołajkowe czapki, by móc poczuć inność tego dnia. Klasa IV a również przeżywała ten czas bardzo uroczyście. Niczym krasnoludki odziane w czerwone czapki, przywitali św. Mikołaja, który obdarował ich prezentami i słodyczami, po czym wspólnie świętowali - jak przystało na krasnoludków przy mini stoliku zastawionym smakołykami. Uśmiechy na  twarzach to efekt wizyty w naszej klasie Św. Mikołaja.

 

Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 

 

„Był sobie pies”

 

4 grudnia klasa obejrzała film „Był sobie pies” w Domu Kultury w Kętach w ramach Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła.

Film poprzedziła krótka prelekcja na temat odpowiedzialności i szacunku wobec zwierząt. Prowadząca skłoniła uczniów do rozważań o wartości przyjaźni między człowiekiem a jego pupilem. Podkreśliła, że posiadanie zwierzęcia w domu (psa, kota, chomika, żółwia, papugi i innych) wiąże się z wrażliwością i odpowiedzialnością. Decydując się na zwierzaka należy poznać jego potrzeby i należycie wywiązywać się z obowiązków związanych z opieką nad nim. Ludzi i zwierzęta łączą uczucia.

„Był sobie pies” to historia czworonoga o imieniu Bailey, który zastanawia się nad sensem życia. Przechodząc koleje losu i różne rasy stara się wykorzystywać swoją sytuację, co nie zawsze podoba się jego właścicielom, ale zawsze dostarcza momentów do refleksji, jak i do śmiechu. Film ukazuje życie według psa, codzienne radości, postrzeganie świata, ale też różne strony odpowiedzialności związanej z opieką nad czworonogiem – pozytywne i negatywne, radosne i bolesne.

Obraz dostarczył młodym widzom wielu wzruszeń i stał się mądrą lekcją skierowaną przede wszystkim do tych, którzy marzą o posiadaniu psa.

 

Beata Matusiak

 

 

 

 

 


Wizyta w muzeum

6 listopada uczniowie klasy IV a odwiedzili Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, gdzie wzięli udział w warsztatach "Drogi do niepodległości".

Zostały one przygotowane przez pracowników  muzeum z okazji 100.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prowadzący zajęcia dr Andrzej Małysa opowiadał uczniom o I wojnie światowej. Pokazywał mapę przedstawiającą państwa  biorące udział w działaniach wojennych. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o tym, co przedstawiają zdjęcia z tamtych lat.  Ciekawostką   dla uczniów były informacje dotyczące mieszkańców Kęt i ich udział w  tamtych tragicznych wydarzeniach. Z ciekawością słuchali o wizycie w mieście Józefa Piłsudskiego i jego legionistów, działalności lazaretu - szpitala wojskowego - u sióstr Klarysek. Wysłuchali wspomnień pozostawionych przez mieszkańców, którzy byli  świadkami tamtych dni. Dowiedzieli się jak trudna była droga naszej Ojczyzny do wolności.  W części warsztatowej uczniowie  wykonywali z papieru kotyliony w barwach narodowych.

 

Grażyna Wasztyl

 


Warsztaty z kodowania

W dniu 8 października 2018 r. klasa 4a udała się Domu Kultury w Kętach na warsztaty z kodowania pod opieką wychowawczyni – p. Magdaleny Węglińskiej i p. Beaty Dwornik.

Skorzystaliśmy z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach do wzięcia udziału w Beskidzkim Festiwalu Kodowania. Zajęcia odbyły się w gościnnych murach Domu Kultury, który nieodpłatnie użyczył pomieszczeń.

Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki kodowania i poznania możliwości jego zastosowania min. w robotyce oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z programowania z wykorzystaniem Ozobotów, które poprowadziła p. Daria Szyjka z Centrum Kreatywnego „FUTURE”. Czwartoklasiści byli zaangażowani w zajęcia, które bardzo ich zainteresowały. Mieliśmy także okazję oglądać inne roboty prezentowane przez lokalne kluby z Chrzanowa, Polanki Wielkiej i Brzeszcz.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i każdy uczestnik otrzymał plan lekcji.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Beata Dwornik

 „Dzień Chłopaka” w naszej klasie!

28.09.2018 r. podczas zajęć z wychowawcą świętowaliśmy Dzień Chłopaka.  Dziewczynki z pomocą rodziców stanęły na wysokości zadania. Dla chłopców zorganizowano nie lada niespodzianki: szkolni koledzy zostali obdarowani długopisami, smyczami do kluczy oraz słodyczami. Nie zabrakło przepysznego poczęstunku w formie pysznego ciasta, przygotowanego przez jednego z rodziców oraz napoju, który gasił pragnienie po zabawach i tańcach zorganizowanych przez  klasowe koleżanki.

Niestety, czas nie pozwolił nam kontynuować coraz to lepszej zabawy, ale „co się odwlecze to…” i jeszcze będzie okazja ku temu by wspólnie poświętować.Wychowawczyni - Magdalena Węglińska

 

 


 


 


Rok szkolny 2018/2019

.

„Grunt, to Rodzinka!”

„Grunt, to Rodzinka!” - pod takim hasłem 15 czerwca 2018 r. odbyło się przedstawienie klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny złożony z trzech części. W pierwszej części nawiązali do Dziadków, którzy scalają Rodzinę i są jej fundamentem. Drugi „akt” zadedykowali swoim Rodzicom – najważniejszym osobom w ich życiu, pierwszym opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Mówiąc o Rodzinie, nie mogli zapomnieć o sobie, o Dzieciach – źródle nadziei.

Uczniowie pokazali licznie zgromadzonej publiczności różnorodne talenty. Pełne humoru, tańca i muzyki wystąpienie uwieńczyła niespodzianka przygotowana przez wychowawczynie – była to prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia dzieci począwszy od klasy pierwszej, a skończywszy na trzeciej.


Zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego zwiastuje duże zmiany, nowe wyzwania i obowiązki. Wychowawczynie życzą Dzieciom i ich Rodzicom satysfakcji i wielu sukcesów w dalszej drodze ku wiedzy.


Wychowawczyni - Malwina Pocik

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5