Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 roku.

Cytat dnia: "Chleb otwiera każde usta. "

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

Informuję, iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. większość nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi przystąpiła do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”   /Papież Franciszek/

"Cichociemni"

W dniu 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu odbył się konkurs historyczno - sprawnościowo - obronny "Cichociemni".

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

• Zakończył się egzamin gimnazjalny

• EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

• KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

• Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

• "Cichociemni"

Rada Rodziców

Przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi działa Rada Rodziców w składzie:

Przewodnicząca - Sabina Jończyk ( adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Sekretarz - Agnieszka Czopek

Skarbnik - Piotr Hrapkowicz

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi rozpoczęła bieżącą kadencję od 6 września 2018. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem i Statutem Szkoły, podejmuje się reprezentowania ogółu rodziców i działania na rzecz dobra wszystkich dzieci uczących się w szkole.

Takimi zadaniami w szczególności są:

- działania na rzecz opiekuńczej funkcji szkoły;

- działania na rzecz stałej poprawy bazy szkoły;

- współuczestniczenie w opracowywaniu programu wychowawczego;

- współdecydowanie o formach pomocy dzieciom;

- pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań szkoły;

- gromadzenie funduszy niezbędnych dla wspierania działalności szkoły, a także ustalanie zasad użytkowania tych funduszy;

- zapewnienie rodzicom, we współdziałaniu z innymi organami szkoły, rzeczywistego wpływu na działalność szkoły.

W praktyce przedkłada się to na współfinansowanie różnego rodzaju inicjatyw mających na celu polepszenie warunków szkolno-bytowych, jak remonty sal klasowych i sprzętu, zakup potrzebnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz wiele innych tym podobnych działań, które służą dzieciom i młodzieży uczącej się w szkole.

To również organizowanie różnego rodzaju poczęstunków dla wszystkich dzieci w szkole z okazji Dnia Dziecka, tłustego czwartku, czy zabawy karnawałowej.

Z naszych funduszy współfinansowane są różnego rodzaju konkursy i imprezy o charakterze ogólnoszkolnym. Dofinansowywane są imprezy klasowe, wycieczki oraz wyjazdy do kina, czy teatru. Pokrywamy koszty przejazdów uczniów na konkursy odbywające się poza naszą szkołą.

Fundowane są również nagrody rzeczowe dla wyróżniających się uczniów i zespołów artystycznych oraz sportowych.

Środki pieniężne, które posiadamy w swej dyspozycji, pochodzą z dobrowolnych wpłat rodziców, darowizn od osób fizycznych, organizacji, instytucji i fundacji oraz z dochodowych imprez i akcji organizowanych przez Radę Rodziców, jak coroczny piknik szkolny i wydanie kalendarza. Prowadzimy obsługę księgowo-rachunkową powierzonych nam funduszy i w każdym momencie możemy wykazać się, jakie środki pozyskaliśmy i jak nimi dysponujemy.

Jak co roku ustalamy, jakie są sugerowane wpłaty od rodziców na nasz fundusz:

- 30 zł – w przypadku jednego dziecka uczącego się w szkole

- po 15 zł – w przypadku dwójki dzieci

- po 10 zł – w przypadku trójki i więcej dzieci

Wpłaty mogą być uiszczane u skarbników klasowych.

Wszystkich Rodziców zachęcamy do aktywnego włączenia się do współpracy. Można zgłaszać wszelkie sugestie, pomysły, propozycje zmian i inicjatywy własne, mające na celu polepszenie warunków szkolno-bytowych dzieci.

Rodzice i wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się z Radą Rodziców poprzez pocztę internetową korzystając z adresu:

Za wszelką pomoc i życzliwość z góry dziękujemy

Rada Rodziców

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRZEKAŻ 1% PODATKU NA POTRZEBY RADY RODZICÓW !!!

Każdy pełnoletni obywatel ma obowiązek złożyć do Urzędu Skarbowego roczne zeznanie podatkowe, czyli. tzw. PIT. Przy tej okazji każdy może skorzystać z przysługującego mu prawa, aby wybrana organizacja pożytku publicznego otrzymała 1% należnego podatku, który już zapłaciliśmy za ubiegły rok. Zwracamy się z prośbą o wskazanie naszej szkoły, jako beneficjenta owej operacji. Wystarczy na swoim rocznym zeznaniu podatkowym wypełnić pola H. oraz I. wg poniższego wzoru. Pozyskana przez szkołę w ten sposób kwota pozwoli na wsparcie bieżących inicjatyw Rady Rodziców.