Dzisiaj jest wtorek, 16 lipca 2019 roku.

Cytat dnia: "Nie ma lepszego męża niż archeolog: im bardziej się starzejesz, tym bardziej się tobą interesuje. "

Zakończyła się zbiórka butelek PET

W ekologicznej akcji uczniowie naszej szkoły zebrali 11 995 sztuk plastikowych butelek różnej pojemności.

• Zakończyła się zbiórka butelek PET

„Książka jest jak ogród noszony w kieszeni.”

/przysłowie chińskie/

Biblioteka szkolna zaprasza

• w poniedziałki: w godz. 8.00 - 8.45 oraz 10:00 - 15:15
  • we wtorki: w godz. 8.00 - 14.00
  • w środy: w godz. 8.00 - 14.00
  • w czwartki: w godz. 9.00 - 15.00
  • w piątki: w godz. 9.05 - 15.05

nauczyciel-bibliotekarz: Bogusława Szczupak

CZERWIEC

Rok szkolny 2018/2019 w bibliotece

Biblioteka szkolna jest miejscem, w którym każdy uczeń pojawił się w ciągu roku co najmniej kilka razy, a bardzo duża grupa dzieci zaglądała tu systematycznie. Uczniowie nie tylko wypożyczali książki i na przerwach tłumnie odwiedzali czytelnię , ale także mieli możliwość przystąpienia do konkursów plastycznych, literackich i czytelniczych, a także wzięcia udziału w akcjach czytelniczych. Szczególnym powodzeniem cieszył się cykl  konkursów: „Jesienne czytanie”, „Wiosenne czytanie”, a w czasie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych obchodzonego pod hasłem „Książka to dopiero początek” w październiku 2018 r. biblioteka wzbogaciła się o ciekawe książki podarowane przez czytelników. Trzeba także wspomnieć o świątecznym konkursie „Czy znasz obyczaje Bożego Narodzenia” oraz o bardzo udanych akcjach czytelniczych m. in: „Ferie zimowe z książką” i „Czytające przerwy”.

Dzieci z klas pierwszych odwiedzały bibliotekę od początku nauki w naszej szkole, a w maju zostały oficjalnie przyjęte do grona jej czytelników. Uczniowie  wielu klas mieli możliwość poznania także zbiorów filii Biblioteki Gminnej w Nowej Wsi,  wraz  wychowawcami na zaproszenie p. Justyny Motyki  odwiedzali Bibliotekę w Dworku, uczestnicząc w pożytecznych i ciekawych zajęciach  bibliotecznych.

Wyniki czytelnictwa w  r. szk. 2018/2019

Najlepsi czytelnicy:

Klasy I-III

Grzegorz Chrzanowski, Klaudia Pawłowska, Michał Glondys, Emilia Wadoń, Oliwia Buczulińska, Kornelia Adamczyk, Wioletta Tobiasiewicz, Anna Burblis, Marek Mejza, Milena Bizoń, Julia Pasternak, Marcelina Trojak, Michał Królicki

Klasy IV -VIII

Szymon Buczuliński, Paulina Grabara, Julia Smolarek, Zofia Fejdych, Gabriela Puról, Maja Śmiechura, Jakub Szłapa, Zuzanna Pawińska, Karolina Lipowska, Jolanta Czopek

Wypożyczenia

I miejsce  - klasa II a  (średnia: 19,11)

II miejsce  - klasa I b (średnia: 16,59)

III miejsce – klasa II b ( średnia: 16,38)

W maju 2019 r. otrzymaliśmy radosną wiadomość, że wniosek o wsparcie finansowe naszej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został pozytywnie rozpatrzony, więc w nowym roku szkolnym będą piękne, pachnące nowością książki. A jakie? To zależy od naszych wspólnych wyborów, a także rekomendacji nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy bibliotek gminnych. Ile będzie nowych książek? Będzie ich bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie do czytania!

MAJ

Na początku roku szkolnego pierwszoklasiści poznawali naszą szkołę i wtedy także po raz pierwszy zostali zaproszeni do biblioteki.

W czasie kolejnych miesięcy nauki dosyć często do niej przychodzili i chętnie wypożyczali książeczki dla najmłodszych.

We czwartek, 16 maja 2019 r. , w obecności pana Grzegorza Żaka, dyrektora szkoły, pani Łucji Listwan, wicedyrektor szkoły oraz pań wychowawczyń: Doroty Żmudki i Jadwigi Putek uczniowie obu klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. W czasie spotkania nie zabrakło rozmowy o przeczytanych książkach. Uczniowie z łatwością rozwiązywali literackie zagadki i wykazali się znajomością lektur. Tym razem misie były tymi szczególnymi postaciami z utworów literackich dla dzieci. Jeden z nich to bohater wiersza, który przedstawili w teatralnej formie uczniowie klas III Gimnazjum.

Spotkanie w bibliotece szkolnej było dla uczniów klas pierwszych ważnym i ciekawym wydarzeniem. Dzieci obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.

W czasie wakacji uczniowie mają możliwość wypożyczenia książek w dniach 24 -28 czerwca 2019 r., będą także mile widziani przez panią Justynę Motykę w Bibliotece w Dworku.

KWIECIEŃ

„Czytające przerwy z Odkrywcą”

National Geographic „Odkrywca” to dwujęzyczny magazyn popularnonaukowy dla dzieci w wieku 9 -12 lat. Zawiera ciekawe teksty w języku polskim i angielskim, eksperymenty, łamigłówki, konkursy, gry planszowe. Czytanie miesięcznika zapewnia skuteczną naukę języka angielskiego, a wartościowe artykuły przynoszą wiadomości z różnych dziedzin wiedzy. Nikogo więc nie trzeba długo przekonywać, żeby zechciał przeczytać  to inspirujące czasopismo. W czasie „Czytających przerw” sięgaliśmy po najnowsze numery „Odkrywcy” i wspólnie czytaliśmy artykuły. Niektórzy uczniowie wypożyczali wybrane egzemplarze do domu. Biblioteka może być oknem na świat, nawet w czasie krótkich przerw międzylekcyjnych.

Ferie zimowe z książką

Ferie zimowe z książką? Oczywiście, że ferie mogą być ciekawe z… książką, bo czytanie to odpoczynek i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Uczniowie naszej szkoły na kilka dni przed feriami zostali zaproszeni do wypożyczenia książek. Okazało się, że na to zaproszenie odpowiedziała duża grupa czytelników z różnych klas. W piątek, w ostatnim dniu nauki przed zimową przerwą, bibliotekę odwiedziło aż 62 uczniów, którzy skorzystali także z tego, że można było wypożyczyć więcej książek. To był radosny dzień.

Dobrych, czytelniczych i bezpiecznych ferii zimowych!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>