Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nie jestem wariatem. "

BIEŻĄCA INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

SZANOWNI RODZICE / DRODZY UCZNIOWIE,

ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Dyrektor SP w Nowej Wsi składa życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Z przedświąteczną wizytą...

W środę, 17 kwietnia, przedstawiciele uczniów naszej szkoły - Wiktoria Kruczała oraz Piotr Wójcik, pod opieką dyrektora, osobiście złożyli życzenia świąteczne kierownictwu i pracownikom Urzędu Gminy oraz Zakładu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach.

Po raz pierwszy odbył się Egzamin Ósmoklasisty

W dniach 15 - 17 kwietnia br. w całej Polsce, więc także w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się po raz pierwszy Egzamin Ósmoklasisty.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

 • BIEŻĄCA INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

 • Z przedświąteczną wizytą...

 • Po raz pierwszy odbył się Egzamin Ósmoklasisty

 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

 • Zakończył się egzamin gimnazjalny

Biblioteka


 

 

 

„Książka jest jak ogród noszony w kieszeni.”

/przysłowie chińskie/

 

 


 

 

Biblioteka szkolna zaprasza


 

 • w poniedziałki: w godz. 8.00 - 8.45 oraz 10:00 - 15:15
 • we wtorki: w godz. 8.00 - 14.00
 • w środy: w godz. 8.00 - 14.00
 • w czwartki: w godz. 9.00 - 15.00
 • w piątki: w godz. 9.05 - 15.05

 

 

 

 

 

nauczyciel-bibliotekarz: Bogusława SzczupakSTYCZEŃ

Ferie zimowe z książką


Ferie zimowe z książką? Oczywiście, że ferie mogą być ciekawe z… książką, bo czytanie to odpoczynek i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Uczniowie naszej szkoły na kilka dni przed feriami zostali zaproszeni do wypożyczenia książek. Okazało się, że na to zaproszenie odpowiedziała duża grupa czytelników z różnych klas. W piątek, w ostatnim dniu nauki przed zimową przerwą, bibliotekę odwiedziło aż 62 uczniów, którzy skorzystali także z tego, że można było wypożyczyć więcej książek. To był radosny dzień.


Dobrych, czytelniczych i bezpiecznych ferii zimowych! 

GRUDZIEŃ

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs "Znam polskie tradycje Bożego Narodzenia". Dzieci, które odwiedziły bibliotekę, chętnie brały w nim udział i udzielały poprawnych odpowiedzi na konkursowe pytania. Nagrodą były słodkości. To był piękny czas,  towarzyszył nam świąteczny nastrój z zapachem pierników i choinki.

 

 

LISTOPAD

„Jesienne czytanie”


Jesień… długie listopadowe wieczory zachęcają do czytania książek. W konkursie „Jesienne czytanie” wzięli udział uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej. Dzieci czytały wypożyczone lektury, a potem ilustrowały ich treść. Powstały ciekawe prace plastyczne. Panie wychowawczynie: Małgorzata Pustelnik, Karolina Weźranowska i Barbara Ba-Gawęda pomagały w przeprowadzeniu konkursu, zachęcając uczniów do czytania i przekazywania prac do biblioteki.

Dziękuję za wspólną udaną akcję czytelniczą.

 

 

PAŹDZIERNIK

 


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


„Książka to przyszłość” – pod takim hasłem zostało ogłoszone  święto bibliotek szkolnych obchodzone przez cały październik. To był najpierw dzień książek i bibliotek szkolnych, a od roku 2008 święto obchodzone jako  International School Library Month, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dzięki tej inicjatywie zwrócono uwagę na szczególną rolę biblioteki w życiu szkoły, a także jej znaczenie w rozwijaniu czytelnictwa uczniów.

Co się wydarzyło w naszej bibliotece w październiku?

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawki książek  popularnonaukowych.

Akcja „Podaruj książkę bibliotece” wzbogaciła nasze zbiory o trzydzieści dwie ciekawe pozycje.

Na początku października został ogłoszony konkurs literacko plastyczny „Życzenia dla Polski i Polaków z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości”.

 

 

 

 

WRZESIEŃ

We wrześniu uczniowie klas pierwszych wraz z paniami wychowawczyniami: Dorotą Żmudką i Jadwigą Putek odwiedzili bibliotekę szkolną. Poznali  zbiór książek przeznaczony dla najmłodszych i zasady wypożyczania.  To była pierwsza,  miła wizyta! Na pewno będzie ich znacznie więcej w ciągu całego, bieżącego roku szkolnego.

Mamy nadzieję, że  zainteresowanie czytaniem, tak żywe w czasie pierwszego spotkania w szkolnej bibliotece,  nie minie, gdy dzieci będą uczniami klas starszych.

 

 

 


<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7