Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 roku.
Zaloguj się
Zarejestruj się

Zespół szkolno-gimnazjalny w Nowej Wsi

Cytat dnia: "Chleb otwiera każde usta. "

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

W dniach: 15-17 kwietnia 2019 r. (poniedziałek - środa) odbędzie się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do jego wszystkich części jest warunkiem ukończenia nauki w Szkole Podstawowej.

Zakończył się egzamin gimnazjalny

W dniach 10-12 kwietnia 40 uczniów gimnazjum w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Nowej Wsi pisało testy gimnazjalne.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

W dniach: 10-12 kwietnia 2019 r. (środa - piątek) odbędzie się obowiązkowy egzamin gimnazjalny dla gimnazjalistów z klas trzecich. Przystąpienie do jego wszystkich części jest bezwzględnym warunkiem ukończenia nauki w Gimnazjum.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

Informuję, iż w dniu 8 kwietnia 2019 r. większość nauczycieli zatrudnionych w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi przystąpiła do strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”   /Papież Franciszek/

"Cichociemni"

W dniu 27 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Oświęcimiu odbył się konkurs historyczno - sprawnościowo - obronny "Cichociemni".

  • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2019

  • Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019

  • KOMUNIKAT DOTYCZĄCY STRAJKU

  • Zbiórka Żywności - Wielkanoc 2019

  • "Cichociemni"

OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE DZIEŁ TOLKIENA

Nasza szkoła, korzystając z zaproszenia Bractwa Śródziemia i Domu Kultury w Kętach, spędziła niezapomniane chwile z prozą Tolkiena.

 

 

Klasy czwarte słuchały opowieści o Bilbo Bagginsie i jego podróży z krasnoludami – kompanią Thorina - do Samotnej Góry. Celem wyprawy było odzyskanie skarbów i dawnej siedziby krasnoludów. Pojawiły się również wątki, które rozwijać się będą w kolejnych powieściach Tolkiena.


Akcja rozpoczęła się  11 marca i trwać będzie do 25 marca – Międzynarodowego Dnia Czytania Tolkiena. W naszej szkole wędrowaliśmy ścieżkami Środziemia 13 i 15 marca. I na pewno wielu z nas jeszcze długo będzie przemierzać nieznane ziemie, które zamieszkiwały krasnoludy, hobbity, elfy, czarodzieje i inne fantastyczne postacie.

Na II piętrze możemy przeczytać najciekawsze cytaty z dzieł pisarza oraz obejrzeć ilustracje powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, których autorami są uczniowie klas IV.

Dziękujemy miłośnikom dobrej lektury, którzy wzięli udział w czytaniu Tolkiena: Darii Bies, Zuzannie Mejzie, Emilii Zątek, Dominikowi Kuwikowi, Mateuszowi Urbaniakowi i Piotrowi Wójcikowi.


Agata Mazur